Energooszczędne podgrzewanie wody w domu

Elektryczne ogrzewacze wody w praktyce
24 lipca, 2018
Dlaczego warto filtrować wodę
Dlaczego warto filtrować wodę?
21 listopada, 2019
Pokaż wszystkie

Każdy z nas marzy o uczynieniu swojego domu jak najbardziej energooszczędnym, gdyż rosnące rachunki za media potrafią przyprawić o zawrót głowy. Jednym ze sposobów na oszczędzanie może być odpowiednie urządzenie do podgrzewania ciepłej wody. Wybierać możemy z kilku rozwiązań jak podgrzewacze pojemnościowe (bojlery), kolektory słoneczne, zasobniki i wymienniki ciepłej wody czy elektryczne podgrzewacze przepływowe. W tym przypadku skupimy się na tej ostatniej z wymienionych opcji- elektrycznych podgrzewaczach przepływowych. Firma DAFI posiada w swojej ofercie niemal w 100% niezawodne urządzenia, które warto poznać, by na poważnie zastanowić się nad tym korzystnym rozwiązaniem.

Energooszczędne podgrzewanie wody w domu – Poczwórna oszczędność

Czym są elektryczne podgrzewacze przepływowe? To urządzenia, które podgrzewają wodę użytkową w momencie, gdy ta przez nie przepływa- i tylko wtedy. Pierwszym więc plusem takiego podgrzewacza jest oszczędność prądu. Energia elektryczna jest pobierana jedynie w chwili odkręcenia kranu, gdy zakręcamy kran urządzenie automatycznie się wyłącza. W praktyce generuje to spore oszczędności. Dla porównania- piecyk gazowy wyposażony jest w stale płonący płomień, tak więc nawet będąc „w spoczynku” czerpie on gaz i generuje spaliny. Drugi rodzaj oszczędności, jaką osiągniemy montując tego typu podgrzewacz to oszczędność miejsca. Podgrzewacze DAFI, niezależnie czy mają większą czy mniejszą moc- to urządzenia o wymiarach 20x 16 cm. To czyni jest najbardziej dyskretnymi urządzeniami podgrzewającymi, które trudno nawet porównywać z bojlerami pojemnościowymi. Niewielkie rozmiary pozwalają na to, by zamontować urządzenie wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba- przy umywalce lub w szafce pod nią, przy wannie czy przy prysznicu. Użytkując podgrzewacze przepływowe dbamy także o środowisko naturalne zużywając mniej wody. Jak? Podgrzewacz załącza się automatycznie, a woda jest ciepła po około 2-3 sekundach. Dzięki czemu, nie musimy w ogóle na nią czekać zlewając wcześniej przez kilka sekund zimną wodę. Wszystkie te oszczędności łączą się na koniec w oszczędność prądu czego rezultatem jest spora ilość zaoszczędzonych pieniędzy. Stawiając na takie rozwiązanie wybieramy komfort i nowoczesność, ale także bezpieczeństwo- nie musimy już dłużej korzystać z urządzeń spalających gaz.

Czy to rozwiązanie dla każdego?

Elektryczne podgrzewacze przepływowe DAFI to sposób na ciepłą wodę, który sprawdzi się absolutnie wszędzie. Nieważne czy chcesz go zamontować w domu, miejscu pracy, instytucji publicznej, galerii handlowej, w hotelu czy w punkcie gastronomicznym. Jest to rozwiązanie, które w każdych z tych miejsc będzie wydajne i będzie generowało oszczędności. Istotny jest jednak dobór odpowiedniej mocy, gdyż inna moc będzie wystarczająca przy umywalce, a zupełnie inna będzie wymagana przy wannie. Podgrzewacze z oferty DAFI to wachlarz rozwiązań mieszczących się w zakresie od 3,7 kW do 11 kW. Ogromnymi plusami tego rozwiązania jest także to, iż nie wymagają one specjalnego wentylowania i komina (jak w przypadku gazu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *