PODGRZEWACZ ELEKTRYCZNY

Podgrzewanie wody za pomocą energii elektrycznej może wygenerować spore oszczędności w domu, oczywiście przy wykorzystaniu do tego odpowiedniego sprzętu. To także zwiększone poczucie bezpieczeństwa, ponieważ pozwala zrezygnować z instalacji gazowych w celach podgrzewania wody. Wśród podgrzewaczy elektrycznych możemy wybrać z dwóch rodzajów- przepływowego lub pojemnościowego. Pytanie- jaki lepiej wybrać?
 

Podgrzewacz pojemnościowy

Podgrzewacz pojemnościowy to popularny bojler. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje on swoją pojemność do magazynowania ciepłej wody użytkowej, która jest w nim sukcesywnie podgrzewana w miarę stygnięcia. Podgrzewacz wyposażony jest w system grzałek lub jedną grzałkę. W zależności od stopnia zaawansowania urządzenia, może być ono wyposażone w funkcje podtrzymujące temperaturę i regulator mocy. Wielkość montowanego bojlera zależy od kilku czynników i potrzeb- np. od ilości domowników. Na rynku możemy spotkać małe podgrzewacze do kilkunastu litrów pojemności lub zupełnie duże urządzenia, nawet 200 litrowe.

Podgrzewacz przepływowy

Podgrzewacz elektryczny przepływowy to również sposób na ciepłą wodę użytkową. Przepływająca woda ulega podgrzaniu za pomocą prądu przepływając przez urządzenie. Woda nie jest w nim magazynowana. Podgrzewacze przepływowe DAFI to idealne rozwiązanie na zawsze ciepłą wodę i generowanie oszczędności- urządzenie działa tylko i wyłącznie w chwili odkręcenia kurka z wodą, a ciepła woda pojawia się w kranie niemal natychmiast, po około 2 sekundach. W zależności od wymaganej mocy podgrzewacza i ilości potrzebnej wody, montuje się go w każdym miejscu tuż przy źródle poboru wody- przy zlewozmywaku lub obok umywalki, przy wannie lub w kabinie prysznicowej.Który podgrzewacz wybrać?

Podgrzewacz pojemnościowy - pozwala na zmagazynowanie dużej ilości wody, np. na "dużą" kąpiel lub kilka kąpieli. Podgrzewacze przepływowe są dużo mniejsze (DAFI oferuje urządzenia o wymiarach 16x20 centymetrów), oszczędzają więc miejsce. Nie pracują one cały czas, a jedynie w momencie korzystania z wody- podgrzewacz pojemnościowy musi co jakiś czas podgrzewać wodę, która się w nim znajduje. Bojlery wymagają także utrzymania wody w dobrym stanie- co jakiś czas woda musi być podgrzana do około 60- 80 stopni Celsjusza, gdyż w letniej wodzie rozwijają się niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Jeżeli więc zależy nam na oszczędnościach, a także na niewielkim sprzęcie oraz na zużywaniu jedynie koniecznej ilości wody, warto wybrać podgrzewacze przepływowe marki DAFI.